Forum psychologiczne - psychologia, psychiatria, psychoterapia.
Psycholog wizyty domowe Warszawa

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » FORUM PSYCHOLOGICZNE - ZABURZENIA PSYCHICZNE - RODZAJE, OBJAWY, LECZENIE, POMOC, PRZYCZYNY » DEPRESJA I SAMOTNOŚĆ CZ.2

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Depresja i samotność cz.2

  
adhd
10.08.2010 01:20:32
poziom 3

Grupa: Administrator 

Posty: 123 #564940
Od: 2010-2-16
Czasem jest rzeczą ważną zmierzyć się z własną samotnością, żeby móc się przekonać, iż wiele z tego, czego szukamy u innych, jest w nas samych. Znosząc smutek i ból, możemy spotkać samych siebie, odkryć skarb, którego szukaliśmy gdzie indziej.

Daejo znalazł w Chinach mistrza Baso. Mistrz spytał go:
– Czego szukasz?
– Oświecenia – odrzekł Daejo.
– Masz przecież skarbiec u siebie. Dlaczego szukasz go na zewnątrz? – zapytał Baso.
Daejo był ciekawy: – Gdzie jest mój skarbiec?
Baso odrzekł:
– To pytanie jest twoim skarbcem.
Daejo doznał oświecenia! Odtąd zachęcał swoich przyjaciół:
– Otwórzcie swoje skarbce i korzystajcie ze skarbów, które tam macie!

Właśnie doświadczając samotności przekonujemy się, jak bardzo istotną częścią naszego życia jest to, co tragiczne, trudne i ciemne. Przeżyć tego rodzaju nie da się przecież wyeliminować z naszej egzystencji. Musimy przez nie przejść, zmierzyć się z nimi, dać im się prowadzić ku prawdziwej, głębokiej istocie naszego „ja”.

Fragment książki: Jak wyjść z depresji - Wunibald Müller


Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » FORUM PSYCHOLOGICZNE - ZABURZENIA PSYCHICZNE - RODZAJE, OBJAWY, LECZENIE, POMOC, PRZYCZYNY » DEPRESJA I SAMOTNOŚĆ CZ.2

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny